5 praktických triků, jak zvětšit malou kuchyň

Bohužel ne každý máme k dispozici prostornou kuchyni. Naštěstí existují jednoduché triky, jak prostor opticky zvětšit.

Poličky do výšky

Jen pár metrů čtverečních k dispozici je omezujících, nýbrž stěny mají všechny kuchyně, proto je v malém prostoru škoda ho nevyužít. Správně vyskládaný žebřík z poliček totiž vyčistí prostor od pocitu, že se stěny přibližují či na vás padají, což jsou typické projevy klaustrofobie. Poličky přitom můžete pojmout ve stylu zcela kuchyňském. Barvami i obsazením. Roztrháte tak vliv stěn na psychiku, a navíc získáte nové úložné prostory.
půdorys kuchyně

Inovativní židle

Ideální budou ty barové a užší, případně ty, které se dají zasouvat pod stůl. Kuchyň bude působit podstatně méně stísněně, pokud nebude přeplněná nábytkem. Myslete na to, co by se dalo v případě nepoužívání taktně schovat, uklidit, vymazat z prostoru.

Dejte si zelenou

Zelené rostliny udělají všechno hezčí a optimističtější. Dokonce i malou kuchyň. Prostor není nikdy tak malý, aby se do něj nevešlo alespoň kousek zeleně. Pokud již nic jiného, ​​alespoň svěží bylinky, které zužitkujete i při vaření. Čerstvá zeleň zbavuje špatných pocitů z omezených prostorů.

Bílá na bílé

To, že bílá barva prostor opticky zvětší, není žádným tajemstvím. Tón v tónu se dá aplikovat i v případě bílé barvy. Pokud ale máte malou kuchyň s výstřelky v podobě pestrých a sytých barev, není to příliš na místě. Bílá v bílé za jiných okolností prostor prozáří, odlehčí a nebude tak stísňující. Barevným doplňkům ovšem nic nestojí v cestě. Právě naopak, jsou vysoce žádané.
tác s banány

Zahřejte ji kobercem

Malý prostor potřebujete zútulnit a na to se ideálně hodí malý koberec či běhoun před pracovní deskou. Koberec prostor zbaví chladu a sterility, navíc, vytvoří jakousi pozemní divizi barevnosti, tepla a útulnosti, čímž působí na psychiku určitě lépe než holá dlažba.