Kde se vzal virus HIV?

Nemoc, kterou jsme si zvykli nazývat AIDS je rozhodně jednou z nejhorších v novodobé historii. Je děsivá především proto, že je dodnes neléčitelná. Ačkoliv se mnozí lidé domnívají, že už vlastně není, čeho se bát.
·        Stále se objevují nové informace o tom, že se našel nějaký lék na HIV nebo přímo na AIDS.
·         NENÍ TO PRAVDA.
·        Tato nemoc je stále nevyléčitelná.
Jen se vědcům podařilo vyvinout některé preparáty, které propuknutí nemoci oddálí.
o   Jak se nemoc mezi lidi dostala?
·        Docela jednoduše tím, že se člověk tak trochu chová jako kanibal a pojídá své příbuzné.
nápis hiv
Na začátku dvacátého století si lovec v Kamerunu vyšel na lov šimpanzů. Ačkoliv nám se to zdá neuvěřitelné, nebylo na tom nic divného. Tamní obyvatelé odchytávali tyto primáty běžně, protože si pochutnávali na jejich mase. Tentokrát ale došlo k osudové události pro celé lidstvo. Některý z lovců se nakazil od šimpanze virem HIV. Možná ho ohrožený šimpanz kousl, možná k tomu došlo až při porcování. Jisté je, že se tehdy pomstil opravdu dokonale.
·        A kde vzali tuto chorobu šimpanzi?
–         Chytili ji od kočkodanů.
smutná afričanka

Nakonec se zhroutí celá imunita

Virus HIV v těle pracuje nepřetržitě a cílevědomě. Jakmile se virus dostane do těla, pronikne do bílých krvinek a dalších buněk v imunitním systému. Tam se usadí. Člověk, který se nachází v této fázi, prodělá lehké onemocnění a opět se cítí zdráv. Toto klidové stádium může trvat i několik let.
zoufalá dívka
Jenže zákeřný virus mezitím v každé buňce, kterou navštíví, vyrobí velké množství svých klonů, které nakonec buňku zahubí.
Jsou prostě jako parazité, kteří svého hostitele nakonec zničí. Začnou napadat další a další buňky, až zmizí tolik buněk imunitního systému, že klesne obranyschopnost člověka vůči běžným infekcím.
·         Ve chvíli, kdy imunitní systém zkolabuje úplně, přichází ke slovu nemoc AIDS, která organismus postupně zcela oslabí.

Posted in Nezařazené