Facebook opět zakazuje

Světový fenomén FB je jednoznačně králem mezi sociálními sítěmi, ať si říká kdo chce, co chce. Ostatní jsou také navštěvovány, ale FB se nikdo nevyrovná. Právě proto tento gigant ví, že si může dovolit věci, na které by jinde doplatili.
Dobrá, samozřejmě chápu že například šíření prodeje drog se hlídat musí a je to povinností každého webu, ale zakazovat věci, které nejsou v rozporu ani se zákonem ani s dobrými mravy se mi jeví jako bezúčelné. Proč se o tom tolik píše?
Ředitel pro produktový management Facebooku Rob Leathern v New Yorku prohlásil, že jeho tým zakáže reklamy podporující veškeré finanční produkty a všechny služby spojené s kryptoměnami. Zmiňuje se také o mincích, ale to již není podstatné.
bit mince
Netuším jak běžný uživatel, ale ten, kdo nějaké zboží hledá, tak si je najde, děj se co děj. Proto nechápu, proč zakazovat reklamy, které nikoho nijak nepohoršují nebo nanejvýš nikoho nezajímají. Netuším, jaký zisk by FB z těchto reklam plynul, ale malý zcela určitě nebude. Tak proč takový, přinejmenším podivný krok?
Podle agentury Reuters bude zavedena tato strategie na všech platformách, tedy například i na instagramu. To vše proto, že prý jsou tyto inzeráty spojené s nekalými praktikami (jako by spousta jiných nebyla) jako jsou binární opce nebo primární nabídky mincí. Zajímavé zdůvodnění, leč neobhajitelné.
káva a fb
Vedení FB však nikde nic nikomu obhajovat nemusí. Je to čistě jejich rozhodnutí a uživatel jej musí respektovat. I ten, který by rád inzerci na FB dal. Prostě bude inzerovat jinde a jeho peníze za tuto inzerci shrábne někdo docela jiný.
Nás, normální uživatele to v podstatě zajímat nemusí, my FB nic neplatíme a že bude o reklamy méně, to nám nevadí. Ony místo nich nastoupí jiné tak co. Ponechme tedy vedení, ať dělá, jak myslí. Možná časem samo pozná, že toto řešení optimální není a chytí se za nos.

Posted in Nezařazené