Svátek sousedů je tu už zanedlouho – 30. května

Věděli jste, že se dne 30. 5. slaví mezinárodní den sousedů? Ne? Tak teď už to víte.
Trocha informací z historie:
Svátek sousedů je krásným nápadem pana Atanase Périfana, který si tento svátek prosadil už v roce 1999. Den sousedů má sloužit k utužování vztahů se spolubydlícími a sousedy. V České republice se svátek sousedů začal slavit od roku 2001.
zábava přátel
A co vy? Jestlipak se scházíte se svými sousedy? V dnešní uspěchané době se bohužel lidé už moc nesetkávají, známí nemají věčně čas. Hodně se objevují slova – teď nemůžu, mám hodně práce, někdy příště …. Uvědomujete si, že už nemusí být někdy příště? Že svých slov můžete i litovat, když odmítnete pozvání vašeho dlouholetého kamaráda s tím, že nemůžete? Možná se vám nechce, jste unaveni, nejraději byste zalezli domů a zabouchli za sebou dveře. Rozumím vám. Jenže ono někdy je dobré překonat svou nechuť a na to pivko, sklenku s kamarádem zajít. Už jen to, že spolu budete sdílet svou přítomnost, své dojmy, oživíte si své zážitky, zavzpomínáte. Uvolníte se.
Dnešní doba nepřeje setkáním. Je příliš rychlá. Rychlé počítače, rychlé mobily, rychlá auta, rychle za sebou zavřít dveře.
Odhoďme alespoň někdy své vysoce výkonné počítače, mobily, SMART LED Ultra ohromné obrazovky a přestaňme vnímat televizní nekonečné seriály. Vypněte televizi, vypněte mozek a relaxujte.
děti na kolech
Zatelefonujte svému kamarádovi, přítelkyni, pozvěte sousedy na odpolední kávu. A povídejte si, hrajte žolíky, kanastu. Vymyslete pro vás všechny i vaše děti, byť i krátký výlet na kole. Uspořádejte se sousedy utkání třeba i v Člověče, nezlob se! Užijete si u toho určitě spoustu legrace, obnovte hry, které jste jako děti hrály v dětství, zavzpomínejte a: Setkávejte se! Človíček potřebuje sdílení, mít komu co říci. A hlavně – poslouchejte se navzájem.
Inu, což takhle pokračovat v nastavené tradici panem Perifanem u vás ve městě, na vesnici, na samotě u lesa, v ulici – vyhlásit Svátek sousedů, a to 30. května?