Dovolená od dětí nebo s dětmi?

Rozmáhá se čím dál větší trend – nejen, že se nám rozevírají nůžky mezi chytrými a hloupými, chudými a bohatými, ale ještě k tomu všemu se nám rozevírají nůžky mezi dovolenkáři. Jedni jezdí s dětmi skoro všude, jiní zase co nejdál od dětí. A navzájem se tyto dva tábory bytostně nesnáší. A kdo by to byl taky řekl, že ano. Ani jeden tábor nechce dojít kompromisu.
otec a synové ve vodě
Ono se totiž těžko dostává k nějakému kompromisu, když zaplatíte padesát tisíc za pobyt u moře jenom, aby vám tam řvaly děti pod balkónem až do deseti do večera. Nebo naopak zaplatíte padesát tisíc za pobyt u moře, aby si potom každý druhý návštěvník stěžoval, že malé dítě pláče. Proto se teď pěkně rozděluje i agenda hotelů. Jedny hotely jsou family-friendly, to znamená přátelské pro rodinu a tedy pro děti. Mají tam program, animátoři s nimi dovádějí každý den a rodiče si mohou vychutnat chvíli klidu. Potom jsou hotely, kde dětské návštěvníky nevidí rádi.

batole na pláži

Jestli je to správné? A proč ne?

Pokud vidím dopředu, že se v hotelu nedoporučuje pobyt s dětmi a že tam jezdí dospělí lidé odpočinout, zasexovat a podráždit se u bazénu, tak tam logicky nebudu brát dítě a najdu si takový hotel, který mě bez problému vezme dítě a já ho týden neuvidím. Pokud chci jet na klidnou dovolenou, s vínkem u moře apod., tak proč bych pro pána boha volil hotel, který má ve své nabídce bazén se skluzavkami a aktivity pro děti?
muž v kolečku

Všechno je to jenom o volbě

A je to dobře, že nám trh poskytuje volbu. Ne všichni jsou zvědaví na malé uplakance, kteří řvou dvacet tři hodin denně nebo na jekot dětí, které řvou snad pořád. A nikdo taky není zvědavý na staré páprdy, kteří se večer budí, jakmile začnou pískat ptáci trochu víc nahlas. A tak bychom mohli urážet donekonečna. Tak pečlivě vybírejte a hlavně si tu dovolenou užijte!


Posted in Nezařazené