Tipy na vylepšení nástěnky

Nástěnka se hodí na poznámky, plakáty, obrázky, jednoduše cokoliv, co můžete připnout nebo zavěsit. Už malé děti mají rády, když nástěnka vypadá k světu, barevně, je plná krásných vzpomínek. I vy jako dospělí si můžete vytvořit krásnou nástěnku.

            Pozadí nástěnky můžete zanechat korkové, či jej potáhnout plátnem. Je to samozřejmě na vašem uvážení. Nástěnky však mohou být i bez pozadí, čistě rámové. Jsou vkusné, můžete je obmotat provázkem a pověsit své poznámky na malé kolíky.
surfovací prkno u stolu

            Provázek se může hodit i na nástěnku s pozadím. Nejlépe vypadá, když na něm jsou zavěšené například vaše fotky či obrázky. Materiál volte spíše přírodní, ten k dekoracím vašeho pokoje zapadne mnohem lépe.

            Můžete využít provázky k spojení a vytvoření takové „myšlenkové mapy“. Tu vytvoříte připnutím jednoho konce k jednomu obrázku a druhého konce k druhému. A takto propojujete vše, až vznikne zajímavý koncept.

            Nebo stačí náhodně rozházet fotografie, překrývat, aniž byste dodržovali nějaký řád a pokud máte pokoj pojatý v minimalistickém stylu, malý chaos dodá jinak dokonalému pořádku nádherný kontrast.

            Můžete si vytvořit tzv. „vision wall“, kde si připnete na nástěnce mapu a fotografie míst, která chcete navštívit, váš seznam přání, nebo například činností, které chcete za život stihnout. Taková vision board může být velkou dávkou motivace k učení, k práci apod.
lístek s poznámkou

            No a samozřejmě můžete využít své kreativní schopnosti k výzdobě. Můžete polepit rám různými kamínky, třpytkami, nebo jinými drobnostmi. Taktéž jsou velmi zajímavým prvkem světelné řetězy, které dodají vašemu pokoji krásnou romantickou atmosféru. Pokud jej potáhnete kolem rámu, nebo necháte pod nástěnkou volně ležet, viset, no a nebo zvolíte opět trochu svéráznou možnost a protáhnete ji různými směry po nástěnce, jistě vaše nástěnka bude jedním z nejvýraznějších a nejzajímavějších prvků v pokoji.