Internetový detox

Přijdou chvíle, kdy vám internet nebude přinášet nic nového, nic pěkného a inspirativního. Bude jen jednou velkou bublinou, ve které se začnete zdržovat. Jednou za čas je zapotřebí si vše dát do pořádku, oprostit se od sítě a trochu nad pohybem na internetu zauvažovat. Díky několika bodům si vytvoříte příjemný detox, který vám pravděpodobně navrátí motivaci a elán do života mezi sítě, které sledujete a sami vlastníte.

čísla u ikon 

Čas na internetu

Čas od času si zkuste vytvořit průzkum, kolik času trávíte na internetu. A jestli už automaticky nezapínáte nějaké aplikace, přestože na nich nechcete být, byli jste před pár sekundami, nebo na nich hodláte strávit dvě hodiny. Než vám dojde, co jste udělali, může to chvíli trvat, ale snažte se na to soustředit. Zablokujte si v nastavení aplikací či telefonu čas, který maximálně denně strávíte. Stejně tak si zkuste více hlídat bezmyšlenkovité zapínání aplikací, nebo si naplánujte víkend bez telefonu. A na telefonu nebuďte. Stejně pravděpodobně nebudete mít signál.

 

Sledující

Během několika měsíců začnete sledovat a dávat liky na mnoho účtů. Zkuste si seznam svých sledujících projet a všechny, které se vám ve výsledku ani nelíbí, nejsou pro vás inspirativní, tak zkuste smazat. Na vašem Instagramu poté zůstanou jen inspirativní a motivační, nebo minimálně pěkné účty. A třeba pár přátel.

 káva u brýlí

Email

Třídili jste vůbec někdy svou emailovou stránku? Asi byste měli, je to totiž opravdu osvobozující očista. Ano, pravděpodobně tímto zaberete několik hodin, ale výsledek se vyplatí. Projděte emaily dobře, abyste nevymazali něco, co je pro vás důležité. Stejně tak ale zkuste promazat soubory, různé zbytečné aplikace a další věci. Chaos v počítači vám nepomůže, naopak pročištění bude působit stejným způsobem, jako když se například jdete umýt do sprchy po opravdu náročném dni.