Teplota vody v bazénu

V bazénu se nám dobře koupe, když je teplota vody tak akorát. Ohřev v létě zajistí sluníčko, ovšem jinak musíme zajistit jinou metodu ohřevu vody.

Teplota vody v bazénu

Snadné měření

Každý z nás má jinou ideální teplotu při koupání, přičemž doporučovaná ideální je okolo 26 stupňů Celsia. Samozřejmě třeba pro sportovní plavání je teplota ještě o něco nižší, ovšem to nám mnohdy ani nepřijde, protože když se hýbeme, tak se zahřejeme. V létě jsou oblíbené i studené bazény, protože je to v horku rozhodně příjemné osvěžení.

teploměr ve vodě

Abychom mohli kdykoliv v našem bazénu změřit aktuální teplotu, tak stačí zakoupit teploměr do bazénu. Po zhlédnutí teploměru okamžitě víme, jestli je voda ještě studená, nebo do ní už můžeme skočit. Teploměry můžeme snadno rozdělit na plovoucí a neplovoucí, kdy záleží, jaké se Vám více líbí. Děti rozhodně zaujmou teploměry, jenž na vrchní straně je zvířátko plovoucí nad hladinou a pod hladinou se nachází teploměr. Je to elegantní řešení, díky kterému se dozvíme vždy přesnou teplotu vody. Vyplatí se vybírat produkty z kvalitního plastu, aby nám teploměr dlouho sloužil.

Ohřev vody

Sluníčko je skvělým tepelným zdrojem pro ohřev našeho bazénu, čehož musíme v létě co nejvíce využívat. Pomoci nám k tomu může termo plachta, kdy je rozdíl opravdu znát, a ještě k tomu zabraňuje vniknutí nečistot. U sluníčka ještě zůstaneme, protože jej můžeme využít k ohřevu za pomocí solárních panelů. Nevýhoda je ta, že bohužel pokud nesvítí slunce, tak se nám voda neohřeje.

plavecký bazén)

Hodně nám může pomoci zastřešení polykarbonátem, protože právě ten se používá i u skleníků. Dále mám možnost ohřevu díky zařízení na elektřinu, které si hezky pustíme před koupáním, určitou dobu počkáme a potom se už můžeme hezky koupat i když zrovna venku není úplně ideální počasí. Možností je mnohem více, ovšem musíme pamatovat na dostatečný výkon, aby se veškerá voda dostatečně zahřála a za přijatelnou dobu, abychom nemuseli čekat třeba půl dne. S dobrým ohřevem se nám snadno může prodloužit koupací sezóna.