Stres – velký nepřítel mnoha žen!


Spousta povinností = stres. To, že toho musíme stihnout tolik, v nás vyvolává tlak. Tlak na naši psychiku. Chceme být perfektní, chceme všechno zvládnout, nejradši bychom byly dokonalé. Pokud je toho na nás moc, vyvolává to v nás právě STRES.
žena bez tváře

Mnohdy se honíme, spěcháme, celý den se nezastavíme, málo spíme. A to jenom proto, abychom neselhaly a všechno zvládly tak, jak se od nás očekává. Pokud je to krátkodobá záležitost, tedy je to otázka pouze pár dnů, než odevzdáte požadované úkoly v práci tak, abyste je stihla předat v termínu, nebo než vám skončí zkouškové období ve škole, jste-li při práci zároveň i studentem, dá se to zvládnout bez nějaké větší újmy. Pokud se ale jedná o dlouhodobou záležitost a vy jste ve stresu již několik týdnů či dokonce měsíců, věřte, že se to na vás nějakým způsobem podepíše. Buď se to projeví na vašem vzhledu – což znamená, že je vaše pleť unavená, mnohdy má až našedlou barvu, pod očima máte fialové kruhy z nevyspání, zvýrazňují se vám vrásky, začínají šedivět vlasy (no nemyslete si, vlasy vám můžou začít šedivět třeba i v pětadvaceti letech no, bohužel). Jste unavení, bez energie a začíná vás všechno štvát. A to právě může způsobit druhý projev stresu – ve vašem chování. Jste podrážděná, výbušná, dokáže vás rozladit každá maličkost, často se hádáte s partnerem, a co si budeme povídat, mnohdy kvůli naprostým malichernostem. Děti okolo vás začnou chodit po špičkách, aby vás nenaštvaly, a partner se vám po chvíli začne také vyhýbat, aby se s vámi nemusel hádat.
psaní do sešitu
No to jsou asi ty nejhorší vyhlídky. Nikdy to nenechte zajít tak daleko. Je to totiž naprosto zbytečné. Žádné starosti ani povinnosti vám přece nestojí za to, abyste se strhala, abyste vypadala o 10 let starší, nebo aby se vám začala rozpadat rodina. Vaši nejbližší vás budou mít rádi, i když nebudete dokonalá, a i když nebudete všechno zvládat na 110 %. Navíc je také někdy můžete poprosit o pomoc. Jistě vám velmi rádi pomůžou. Dokonce se určitě rády zapojí i děti, protože uvidí, že jste unavená. Ony rády popichují a odmlouvají, když si mají třeba uklízet pokoj, ale také jsou to citlivé duše a dokážou vycítit, že jste na tom zle. Vždyť jste jejich milovaná máma!

Posted in Nezařazené