Skákáním se hubne i posiluje

Vybudovat si fyzickou kondici nejde přes noc, ale kdo se do toho pustí a vytrvá, ten na sobě může už během jediného měsíce pozorovat výsledky.

Skákáním se hubne i posiluje

Vzhledem k tomu, že stále méně lidí v našich končinách sportuje, je jasné, že se to musí nějakým způsobem negativně projevit. A také že ano. Čím dál tím více Čechů trpí nadváhou, případně se dokonce dostali až do fáze obezity. Nadváha není vyloženě špatná, ale je dobré přebytečná kila shodit dříve, než se přetvoří v něco horšího. Tím horším je myšlena obezita, která už skutečně špatná je. Lidé s příliš velkou nadváhou se nejen rychleji zpotí i při běžných aktivitách než běžný člověk, ale obvykle zároveň mají celou řadu bolístek a chronických onemocnění, které jsou navázány na přemíru tuků v organismu.

Skok

O tomto stavu si mnozí myslí, že je neměnný, ale to rozhodně není pravda. Ano, obézní jedinci s více nemocemi, hlavně tedy těmi chronickými, budou muset brát do konce života celou řadu léků i když zhubnou. To však neznamená, že se po zhubnutí jejich stav nemůže radikálně zlepšit. Může a ve většině případů se tak i děje. Proto je dobré zdravě jíst a pravidelně se hýbat. Jako pohyb je možné vybrat prakticky cokoliv, při čem se likvidují kalorie. Stále populárnější je kupříkladu skákání na trampolínách Goodjump.

Je to sranda i dřina

Předně je dobré říci, že se nejedná pouze o zábavu, ale hlavně o velkou dřinu. Ono to tak na první pohled nemusí vypadat, je tomu skutečně tak. Skákání jako takové je totiž docela namáhavá činnost i na stabilním podloží, natož na tom nestabilním, které poskytují trampolíny. Chvíli tak může trvat, než si na to člověk zvykne. A hlavně, než si zvykne organismus. proto se nedoporučuje ze začátku zkoušet nějaké složitější sestavy, které jsou namáhavější. Je lepší zvolit si základní cviky, ty zvládnout a pak se pomalu posouvat dál.

Trampolína se sítí

Aby bylo skákání co možná nejbezpečnější, je více než vhodné pořídit si model, který má veškeré bezpečnostní prvky již v základním balení. Je to sice dražší, ale investovat do vlastního bezpečí se vyplatí vždycky. Každé balení by mělo obsahovat nejen obvodovou síť, ale rovněž i pružinovou ochranu.