Potkan je přenašeč nemocí


Pokud se v našem obydlí zalíbilo potkanům, tak se jich musíme zbavit, protože bohužel můžou přenášet různé nemoci, a to na člověka i zvířata.

Potkan je přenašeč nemocí

Není jednoduché nad nimi vyzrát

Hlodavci tohoto typu se mnohdy stahují k lidským obydlím, protože zde můžou najít něco k snědku. Známým faktem je, že se běžně živý zbytky od lidí. Vzhledem k tomu, že běhají všude možně a jí všechno možné můžou chytit různé nemoci, jež se můžou přenášet i na člověka, takže se těchto hlodavců v lidském obydlí musíme zbavit. Takovou krysu už moc neuvidíme, protože nyní jsou mnohem více rozšíření potkani.

hnědý potkan

Nejenom, že jsou větší, ale zároveň vynikají v odolnosti a také jsou to chytrá stvoření, takže není až tak snadné se jich zbavit. První možností je zvíře odchytit, k čemuž je potřeba speciální past, kdy zvíře můžeme zase vypustit. Bývají však agresivní, takže je tu riziko pokousání. Druhou možností je vypuštění přes zatížení, které budou vydávat pro potkana nepříjemné frekvence zvuku. Poslední možností je zabití, přičemž pasti moc nefungují, protože když past zabije jednoho, tak další do ní nevlezou, a proto se vyplatí zůstat u klasického jedu.

Deratizace

Jak jsme si řekli, tak potkani jsou chytrá a odolná zvířata, takže nad nimi není lehké zvítězit. Odchycení a vypuštění má svá rizika, a proto se jako nejčastější varianta volí právě jed, který po sněžení zvíře spolehlivě ochrání.

malý potkan

Je při tom nutné dodržovat doporučení výrobce a správné dávkování, aby měl skutečně dobrou účinnost. Pokud Vás potkani trápí dále, nebo máte třeba větší prostory jako je sklad, tak se o hubení těchto záškodníků postará deratizátor. Jak zabít potkana? Specialista k tomu má své speciální prostředky, kdy často voleným je právě jed, protože tím docílíme kompletním vyhubením, abychom měli od potkanů pokoj a nemnožili se. Takto boj s nimi hravě a snadno vyhrajeme, protože deratizátor je skutečně zlikviduje. Proto se vyplatí za něj něco zaplatit, ale mít klid a vědomí, že se od potkanů zbytečně nenakazíme nějakou závažnou chorobou, protože jsou to známí slídilové a přenašeči chorob.