Upravte svůj rodinný rozpočet

V dnešní době je skoro samozřejmostí pořizování bydlení a jiného zboží na hypotéky a úvěry. Zvláště mladým rodinám, které jsou dluhy zatíženy se stává, že mají problém vystačit s financemi a leckdy bojují s každou korunou. Ušetřit nějaký ten obnos navíc, je pro ně téměř nemožné.
I když zamyslet se nad tím, jestli opravdu nemáme ještě někde rezervy, určitě můžeme.
smažená vejce.jpg
Začneme třeba u domácích spotřebičů. Zvažte, zda byste staré spotřebiče, třeba i funkční, neměli vyměnit za nové. U starých spotřebičů je totiž riziko, že odběr elektrického proudu bude zbytečně veliký. Někdy si možná ani neuvědomíme, že staré spotřebiče nás mohou připravit až o několik tisíc korun ročně. Při nákupu sledujte energetické štítky. Snažte se zhasínat a zbytečně nesviťte. Upozorněte na to především děti, které s oblibou zapomínají zhasínat.
Snažte se optimalizovat všechny vaše půjčky a splátky. Zjistěte si, jestli by pro vás nebylo výhodné sloučit půjčky. Můžete získat nižší splátky.
Šetřete potravinami. Někdy při nákupu potravin, ve snaze ušetřit, nakoupíme velké množství zboží v akci. Může se nám stát, že nakonec potraviny ani nestačíme spotřebovat a zdánlivé ušetření, mělo opačný výsledek. Ideální bude, když si na celý týden sepíšete jídelníček a nakoupíte je to, co budete opravdu spotřebovat.
potraviny v regálech.jpg
Pokuste se vařit jednoduché recepty, ale nevařte na úkor kvality. Mažte sobě i dětem svačiny. Za rychlé občerstvení totiž utratíte zbytečně mnoho peněz. Snažte se spotřebovat všechny potraviny, které máte doma. I ze starého pečiva můžete vyrobit jednoduché a chutné jídlo.
Chcete si pořídit nové oblečení nebo potřebujete jiné spotřební zboží? Nakupujte ve slevách, ušetříte.
Neberte si zbytečné půjčky na pořízení vánočních dárků nebo na pořízení dovolené. Zatíží váš rozpočet a vy budete mít starosti s dalším splácením.

Posted in Nezařazené