Schodiště se zábradlím je jeden funkční celek

Pro příjemný přechod mezi patry nám slouží schodiště. K němu nesmíme zapomínat na zábradlí, protože to nám pomáhá a chrání nás před zraněním.

Schodiště se zábradlím je jeden funkční celek

Proces údržby

Aby měla daná nemovitost potřebné rozměry a počet místností, tak se často musí využít možnosti stavby dalšího patra. V domě potřebujeme neustále do tohoto patra chodit, a to pohodlně a bez námahy, takže se zde staví schodiště. Není to zrovna nejlevnější záležitost, a proto je dobré schody a zábradlí udržovat, aby nám dlouho sloužili a nemuseli jsme si kupovat nové.

schodiště v bytu

Velmi oblíbený materiál schodů do interiéru je dřevo, protože má hezkou strukturu, povrch, je přírodního materiálu a zapadne vzhledově téměř všude. Měly by být v prostředí s teplotou okolo 20 °C a do určité vlhkosti. Aby byla zajištěna ochrana proti poškození a zašpinění, tak je nutné provádět pravidelně impregnace či lakování. Pro běžné umývání podlah se doporučuje postup, kdy se vytírá pomocí teplé vody a čističe na podlahy, jenž musí být určený pro náš typ schodů. U nerezového zábradlí je to jednodušší, protože tam stačí vlhká utěrka.

Nové zábradlí

Žádná věc nám nemůže sloužit věcné, a proto se časem nevyhneme její výměně. To samé platí u zábradlí, přičemž to je potřeba i u nového schodiště, protože to se rozhodně bez zábradlí neobejde. Kromě možnosti se pohodlně opřít je důležité k tomu, abychom hlavně předešli zraněním pádu ze schodů či velké výšky. Nejlepší je mít vyrobené zábradlí přímo na míru, aby vše hezky pasoval a také hlavně pevně drželo.

zábradlí ke schodišti

Pokud tedy takové potřebujete, tak nejjednodušší je využít výroby zábradlí. Firma se zabývá výrobou z několika materiálů, aby se zábradlí ke schodišti skutečně hodilo, a hlavně vydrželo i pravidelné používání. Není pro ně žádný problém zhotovit zakázku, kde bude dominovat sklo, protože to se dnes používá často. Stačí tedy mít určité představit a tato firma se už postará o to, abyste za krátkou dobu měli doma hotové zábradlí podle představ, a to přesně na míru a z požadovaného materiálu, přičemž ani náročnější zakázka je nezaskočí.