Mnohdy hubneme ani to nepotřebujeme aneb proč nedát na aktuální trendy

Podléháte trendům a věříte, že i vy potřebujete dokonale štíhlou postavu? Proč se vlastně necháme zlákat a snažíme se zhubnout, i když to nepotřebujeme?

Mnohdy hubneme ani to nepotřebujeme aneb proč nedát na aktuální trendy

Valí se to na nás ze všech stran a je jen těžké tomu odolat. Vábení štíhlých a upravených modelek na fotkách, které nás chtějí uhranout a donutit nás vypadat úplně stejně. Ať už otevřeme časopis, najedeme na sociální sítě nebo rozklikneme stránku na internetu, objeví se všude to stejné – zaručený návod na to, jak shodit přebytečné kilogramy. No lákadlo je to vskutku veliké, zaručené diety nám slibují neskutečně rychlé úbytky váhy, tipy na to, jak zhubnout se zdají snadné a tak se pokusíme to alespoň zkusit. No a výsledek? Až naše pomatení pomine, zjistíme, že jsme se nechali pouze napálit a nic jako zázračné hubnutí prostě není. Možná nám také dojde, že hubneme, aniž bychom to skutečně potřebovali.

pexels-photo-4672716

Zkreslená realita

Bohužel je to z větší části tak, že se na nás valí pouze zkreslená realita. My lidé se ale často chováme jako ovečky a jdeme za tím, co vidíme všude okolo sebe. Co na tom, že vůbec žádnou dietu ani odříkání nepotřebujeme, hlavně, že je to in. Právě teď nastává doba, kdy budeme nejvíce ohrožení. Před Vánoci bude každý nabádat k opatrnosti před přejídáním a po Novém roce se na sociální sítě chytří lidé raději ani nedívají. Fotky lidí, co se mučí po svátcích v posilovně, totiž přehltí celý internet.

twitter-facebook-together-exchange-of-information-147413

Buďme ale realisté. Ať si modelky klidně jedí jen suchary, my ostatní, normální a především chytří a inteligentní lidé to vůbec nepotřebujeme. Proveďte si výpočet BMI Bmikalkulacka a zjistěte si, jak na tom ve skutečnosti se svou váhou jste. Že to nebude taková hrůza? To je pravděpodobné. Lidé s nadváhou totiž o svém problému vědí, a pokud chtějí, řeší ho kdykoliv během roku, ten zbytek také nepotřebuje cílené ovlivňování a kdykoliv každý z nás může začít se sebou něco dělat.

Nečtěte všechno, co se kde píše

Všechny ty rady o tom, jak zhubnout jsou fajn, ale pouze ve chvíli, kdy o ně člověk stojí, určitě se tak nenechte falešně svést na cestu životního stylu, o který vlastně vůbec nestojíte. A pokud se chcete cítit lépe, zdravější a lehčí, je na to jednoduchý recept. Nepřejídejte se a hýbejte se!

Na světě přece nejsme od toho, abychom se omezovali, protože nám to někdo na internetu a v časopisech doporučuje!