Nepotřebuje vaše vířivka „náhodou“ vyčistit

Víte, že vířivky se staly velmi oblíbeným nástrojem pro zkvalitnění našeho života, a že v mnoha rodinách zvítězily před pořízením bazénu? Vede nás k tomu několik důvodů. Především nezabírají tolik prostoru, takže je lze osadit i tam, kde není místa nazbyt, např. do zimní zahrady, k pergole či altánu, a samozřejmě do interiéru. Jejich pořizovací cena je rovněž nižší a mnoho typů je zároveň i krásným desénovým prvkem, který zdobí vzhled vašeho příbytku či vaší parcely.

vířivka na zahradě

Kdo se však domnívá, že jde jen o nádrž s vodou, která nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, a je to podobné, jako koupání v koupelnové vaně, toho bychom měli vyvézt z omylu. Vířivky by měly být zabezpečeny pro bezproblémový chod filtračním okruhem s čerpadlem a desinfekčními prostředky pro udržení zdravotně nezávadné vody.

Jak je to s uzavřeným cirkulačním systémem ve vířivce

Vířivka je poměrně složitý mechanismus, kde se spojují v jeden celek vodní okruh s citlivou elektronikou a obsluhujícím čerpadlem, masážními tryskami, potrubím a armaturami. Vše je důmyslně skryto před zraky obsluhy, takže v podstatě nevnímáte v průběhu běžného využívání, co je uvnitř, a k jakým procesům tam dochází. Je to asi jako s naším tělem, kdy sice víme, že máme srdce, mozek, ledviny a játra, ale jak přesně fungují v reálném čase, si laik stěží dovede představit.

vířivka na terase

Čas od času však dochází k zanášení cirkulačního okruhu, a to i tehdy, věnujeme-li údržbě a péči všechen potřebný čas. Přibližně po jedné či dvou koupacích sezónách se uvnitř usadí větší množství nečistot a můžete to zaznamenat i vy, jestliže se vám nedaří aplikovat bazénovou chemii a filtrovat vodu tak, aby byla skutečně průzračně čistá.

Čištění vířivek Servis vířivých van je procedura, kterou lze sjednat u profesionálů. Je to výhodné zejména kvůli spolehlivým výsledkům a zkušenostem, kdy mizí z útrob potrubí a armatur a ze stěn nádrže vápenité usazeniny, zbytky mastnoty, krémů a kosmetických přípravků, bakteriální povlaky, plísně a další úsady, které nemají uvnitř vířivky co dělat. Profesionální čištění je zkrátka způsob, jak docílit obnovení původních funkcí a čistoty celého zařízení, jaké bylo v okamžiku, kdy jste jej poprvé uvedli do provozu.