Maca peruánská vás může zbavit mnoha potíží

Maca peruánská je drobná rostlinka, která si dokázala po staletí udržet jednu z nejvýznamnějších pozic v lidovém léčitelství, a která uznání nachází i u vědeckých výzkumných týmů. Obsahuje totiž mnoho látek, s nimiž lidské tělo lépe zvládá stresové situace. Možná vás napadne, že odolnost vůči stresu si zvládnete vypěstovat sami, a že si se stresem poradíte po svém, ovšem neberte tyto informace na lehkou váhu. Stres má totiž mnohem „delší prsty“ a mnohem dalekosáhlejší vliv, než si myslíte.

nezvladatelná únava

Deprese, agresivita, náladovost, úzkosti – psychické problémy, které deformují vaši osobnost a mohou být i příčinou různých nezvladatelných konfliktů a problematických mezilidských vztahů, mohou úzce souviset s hormonální nevyrovnaností ve prospěch stresových hormonů. Když se kolem sebe rozhlédnete, všude okolo se nachází stovky různých lákadel, která navyšují výskyt adrenalinu v krvi, jako např. zážitkové seskoky padákem, bungee jumping, divoké jízdy tankem, letecká akrobacie s instruktorem atd. Nemusíme však zacházet do extrémů, adrenalin vám zvedne i nepříjemný šéf, porucha spotřebiče těsně po záruce, rozlité kafe na pohovce, a mimochodem i to kafe samotné, protože kofein zvyšuje v krvi adrenalin docela výrazně.

působení stresu

Kořen Macy peruánské proti vysokému adrenalinu zasahuje poměrně účinně, podporuje rovnovážný hormonální stav, čímž navozuje přirozenou radost ze života, vitalitu a sebevědomí.

Nevyspalost i po devíti hodinách spánku – pokud trpíte něčím podobným, zkuste dvě věci: zvyšte příjem hořčíku do organismu (třeba vhodnými suplementy s vysokou vstřebatelností) a zároveň užívejte Macu peruánskou. Vytrvejte a po několika týdnech se problém pravděpodobně srovná, pokud nejde o závažný fyziologický problém, který by měl být léčen odborným lékařem.

Problémy v intimním soužití – Maca peruánská upravuje i sexualitu, kladně působí zejména na libido, erekci, předčasnou ejakulaci a sníženou plodnost. Říká se jí „peruánský ženšen“, protože účinkuje podobně, jako všechny ostatní druhy adaptogenních bylin.