Lustry do ložnice

Při výběru lustrů se díváme spíše na jejich vzhled, než na jejich praktičnost. Můžeme vybírat mezi lustry moderními a klasickými, velkými a malými, kulatými a hranatými a také lustry barevné nebo v přírodních či kovových tónech. Jak ale vybrat lustr, který se bude nejvíce hodit do vaší ložnice?

Při výběru lustrů do ložnice light4home.cz se dívejte nejen na design, ale také na samotné světlo a jeho intenzitu či teplotu. Ložnice je místnost, ve které se naše tělo potřebuje zklidnit a připravit se na kvalitní hluboký spánek. Nejideálnější volnou budou lustry s teplým žlutým světlem. A pokud se vám i tak zdá světlo příliš ostré, pořiďte si lustr se stínidlem, který zajistí ještě tlumenější a příjemnější světlo.

lustr

Lustry můžete vybírat z několika typů. Pokud si potrpíte na klasiku, pořiďte si klasický lustr, který bude vyzdvihovat celkový vzhled vaší ložnice. Lustry jsou vyrobeny s různých drahých kovů a krystalů a v interiéru působí velmi luxusně. Jestliže hledáte spíše lustr, který bude designově hezký, ale nebude zasahovat do celkového vzhledu místnosti, dejte přednost stropnímu lustru. Lustr se montuje přímo na strop a doporučuje se v místnostech s nízkým stropem, který může mít i právě vaše ložnice. Závěsné lustry se stínítkem budou také dobrou volbou. Jejich výhodou je, že si můžete libovolně upravovat jejich délku a díky stínítku vám světlo nebude po ránu svítit tolik do očí. Absolutně nenápadné a velmi minimalisticky řešené jsou lustry bodové. Ty se instalují přímo do stropu, a proto nenarušují celkový vzhled ložnice.

lustr

Co se týče velikosti lustru, pro místnosti s rozlohou 20 m2 se doporučuje vybírat lustry mezi 70 a 80 cm. Do ložnice si však můžete vybrat i menší lustr, než který je doporučovaný. V ložnici totiž využíváme ještě další menší světla, která jsou umístěna u postele. Pokud i vy jste vášnivý čtenáři a před spaním si přečtete pár stránek z vaší oblíbené knížky, vsaďte právě na tyto menší světla.