Jednoduché zjištění parametrů bazénové vody

Jistě je každému majiteli zahradního nebo i domácího bazénu jasné, že bez vhodných přípravků na údržbu bazénové vody to prostě nepůjde. Abychom mohli bazénovou chemii dávkovat přesně podle aktuálních požadavků našeho soukromého koupaliště, je zapotřebí bezpodmínečně znát některé parametry.

životní styl

  • Tím základním je hodnota pH.
    • Většinou jsou totiž všechny přípravky bazénové chemie vyrobeny tak, aby se dalo jejich dávkování přesně nastavit podle momentálních hodnot vody.

Měření se doporučuje většinou jednou za sedm až čtrnáct dnů. Jestliže máte podezření, že se s vodou děje něco nekalého, pak není důvod na nic čekat. Hodnoty pH by se měly v ideálním případě pohybovat v rozmezí od 6,8 až do 7,2.

Kombinovaný tester ušetří čas

Kromě hodnot pH se mohou pomocí různých testerů měřit i koncentrace aktivního kyslíku, bromu nebo chloru. Praktickým pomocníkem v tomto smyslu je tedy například kapkový tester https://eshop.techneco.eu/Testery pro stanovení množství chloru i hodnoty pH. Určení a vyhodnocení je velice snadné.

  • V setu jsou dvě nádoby na vzorky, kartička s návodem, přehled jednotlivých barevných přechodů a nádobky s činidly.

Kromě kombinace pH + chlor je také možné zakoupit tester, který měří pH a kyslík. Pro využití ve vířivkách a vířivých vanách je vhodné vybavit se testerem pH + brom. Bromová chemie se většinou využívá pro koupací zařízení s více teplou vodou.

bazén

Na jakém principu vlastně testery fungují

Tester reaguje změnou barvy, která je závislá na hodnotě pH prostředí. Přečíst hodnoty lze tedy velmi snadno. Stačí vyhledat podle stupnice.

  • Jestliže je prostředí kyselé, pak jsou odstíny žluté.
  • Neutrální hodnoty ukáže barvou červenou.
  • Na alkalické prostředí ukáží fialové odstíny.

Jaká barva tedy ukazuje ideální hodnoty?

  • Jestliže je vaše voda v dobrém stavu, pak bude odstín žluto-oranžovo-červený.