Jak se vyhnout podvodným e-shopům?

Internetové nakupování se v poslední době stalo mezi českou populací velmi oblíbené. Vzhledem k proběhlé pandemii covidu-19 a lockdownu, kdy byli zavřené i obchody s oblečením, elektronikou, s knihami a podobně, se hodně lidí chtě nechtě uchýlilo k internetovému nakupování. Nakupování přes internetové e-shopy sebou nese velké benefity, jako například úsporu času, větší výběr a často i výhodnější ceny. Ale bohužel, stále můžete na internetu natrefit na spoustu e-shopů, které si kladou za cíl z vás pouze podvodně vytáhnout peníze.

Jak odhalit podvodný e-shop?

nákupy

Na internetu najdete na různé e-shopy spoustu recenzí. Největší portál, kde najdete recenze na e-shopy všeho druhu je Heureka. Jednoduše si do jejich vyhledávače zadejte jméno e-shopu, kde chcete nakupovat a pročtěte si recenze. Takto můžete dost spolehlivě odhalit, jestli vás e-shop nechce pouze okrást.

Podezřelé by vám měli být až příliš nízké ceny. Pokud hledáte konkrétní produkt, a vidíte, že na některém e-shopu je třeba o 50–70 % levnější, zbystřete. Pokud uu konkrétního produktuu uvidíte že se třeba jedná o výprodej či nějakou akci, pravděpodobně to není znamení, že se jedná o podvod. Ale pokud vidíte, že e-shop nabízí všechny své produkty tak podezřele levně, raději se mějte na pozoru.

eshop

Zkontrolujte si také kontaktní údaje e-shopu. Každý e-shop by měl mít uvedené kontaktní údaje, kde se můžete spojit s provozovatelem nebo pracovníky e-shopu. Pokud nikde není uvedený ani telefon, ani email a adresa e-shopu je zahraniční, raději objednejte zboží někde jinde.

Neuděláte chybu, pokud budete objednávat z osvědčených e-shopů, o kterých víte, že se nejedná o žádný podvod, jelikož mají stovky tisíc spokojených zákazníků. Pokud sháníte oblečení, ověřenými e-shopy jsou například Bonprix, Zalando nebo About You. K tomu vám nabízíme slevu About You 25 zeleneslevy.cz.