Finanční pomoc rodinám

Finanční situace v rodinách je za poslední rok často velice napjatá. Vzhledem k tomu, že spousta rodičů byla velkou část roku doma s dětmi, které neměly školu či školku tak se i jejich příjem snížil. Nemalé procento lidí právě i kvůli tomuto přišlo o práci a tím pádem i s polovičními finančními prostředky. A i proto se zajímají o to na jakou pomoc od státu mají zájem a jak se jí domoci.

pokladnička

1. Pomoc od státu

Pokud nemáte dostatek financí a už si nevíte rady, pak se můžete zkusit obrátit na sociální odbor úřadu práce, konkrétně na pracovnici, která se zabývá hmotnou nouzí a dávkami s ní spojenými. Můžete žádat o příspěvek na děti (různá výše dle věku dítěte), jednorázový příspěvek v hmotné nouzi, nebo příspěvek na bydlení. Příspěvek na bydlení v roce 2020 https://www.mylifestyle.cz/bydleni/ žádalo mnohem více lidí než v letech předchozích. U všech příspěvků platí to, že se odvíjí od výšky příjmů za poslední tři měsíce, takže spousta rodin na dávku nedosáhne hned ale musí třeba tři měsíce počkat. Základem je vyplnit všechny žádosti, i když se bude pracovnice cukat. Na podání žádosti máte nárok!

peníze

2. Pomoc neziskového sektoru

Neziskový sektor nabízí několik možností pomoci. Občanskou poradnu, finanční poradnu, kluby pro děti (ty letos také neběžely), potravinové sbírky a nebo třeba sbírky oblečení. A tyto věci (oblečení a trvanlivé potraviny) poskytují právě lidem ve finanční nouzi. Není ostuda nechat si pomoci třeba potravinovým balíčkem, který vám zajistí jídlo aspoň na pár dnů. Jiné organizace zase pomáhají rodinám s nemocnými dětmi s běžnými náklady na domácnost, díky čemuž mohou být s dětmi v nemocnici.

3. Pomoc v rodině

Lidé v rodině si rádi pomáhají a často je to i jediná možnost jak si pomoci. Nebojte se říci si o pomoc svým blízkým, pokud vše ostatní selže. Je opravdu důležité špatnou situaci překlenout tak, abyste si nemuseli půjčovat u nebankovních institucí.