Děti potřebují pohyb

Jste-li rodič, tak budete jistě souhlasit, jak je úžasné sledovat pohybový vývoj dítěte. Od pasení koníčků k prvnímu přetočení. Pokračujeme lezením po čtyřech a prvními nesmělými krůčky. Během druhého roku už většinou za dětmi běháme, protože se stanou až neuvěřitelně rychlými. K jejich dalšímu pohybovému rozvoji přispíváme nemalým dílem i my rodiče. Skoro každé dítě má odrážedlo a skoro každý rodič lituje, že mu ho koupil v momentě, kdy se dítě rozjede hlava nehlava a my jej naháníme po chodníku, aby nedej bože nevletělo pod auto. Z odrážedla brzo přesedlá dítě na trojkolku, koloběžku a na kolo. Rozjet se na kole bez postranních koleček, to už je pro dítě znamení, že je veliké, skoro dospělé. Pochopitelně jen v očích dítěte. Tohle všechno můžete dítě naučit celkem hravě, pokud se to nenaučí přímo samo.

kolo

Jsou ale aktivity, kde byste pro správné naučení měli využít instruktory. O čem mluvíme? Například o kolečkových bruslích. Kolečkové brusle vypadají velmi jednoduše, ale úrazy mohou být velmi závažné. Nejde o odřená kolena, ale při pádu na kostrč, kterou si může dítě zlomit, anebo při pádu ve snaze zmírnit pád si zlomí zápěstí, tam už přestává sranda. Pomoct mohou chrániče, ale úplně ideální, je přihlásit dítě do víkendového kurzu, kde se jako první naučí správně padat. Správně padat je totiž základ, jak si neublížit. Jako rodičům se vám skutečně uleví, když uvidíte, jaké dítě udělalo pokroky během pár hodin s instruktorem.

lyžař

Podobný problém je s naučením lyžování. Mnohý rodič si řekne, že já přece umím lyžovat, tak to naučím i své dítě. Jenže pokud máte vy časem vytvořené zlozvyky, naučíte je i vaše děti, nehledě na to, že instruktor lyžařské školy Skibukovka.cz bude mít větší autoritu a dítě ho bude více poslouchat a jezdit přesně podle jeho pokynů. Dopřát dětem pohyb na čerstvém vzduchu je to nejlepší, co pro jeho vývoj můžete udělat.