Zero waste lahve

Lahve na vodu jsou v letních dnech tou nejváženější věcí, kterou můžete mít u sebe na cestách či na procházce. Ale nejen v létě. Vodu byste měli pít celkově v průběhu celého dne, proto je dobré vlastnit alespoň jednu malou. Ovšem plastové lahve mají velký dopad na životní prostředí. Proto místo kupování nových lahví byste měli zvážit nákup jedné, které vám vydrží dlouhodobě. Tím, že plast není příliš vhodný pro zdraví, je dobré využít lahve z jiných materiálů. Z tvrzených skel se dnes vyrábí většina lahví a vy můžete jednu z nich nakoupit.
láhev na pláži
            Soulbottles je německá značka, která vyrábí 750ml či 1l lahve. Mají krásný a nápaditý design a výběr je velký. Proto si jistě nějakou tu svoji najdete. V česku jsou Lahve s duší taktéž oblíbené, mají uzávěr z kovu, keramiky a kaučuku. Tudíž nejsou vůbec závadné pro prostředí. Jsou však poměrně těžké, proto při nošení plné lahve si trochu máknete. Ovšem díky uchu z kovu se dá velmi dobře nosit. Navíc značka přispívá malou část peněz do organizací s bojem pro záchranu oceánů.
            ReTap je lahev, která pro vás bude pravděpodobně trochu praktičtější, jelikož nabízí i 0,3l, poté 0,5l a 0,8l. Samotné sklo je mnohem lehčí, proto se bude lépe nést. Má zajímavý tvar a víko je vytvořené ze silikonu. Malá ReTap se vejde do kabelky a můžete si ji kdekoliv doplnit vodou. Velkou výhodou je doživotní záruka při rozbití. Jen je třeba poslat vaši fakturu a fotografii, aby šlo jasně vidět, že rozbitá je ReTap lahev. Poštovné vás vyjde na 117 korun, což je mnohem lepší, než kupovat novou za plnou cenu. Tyto peníze se vám navíc schovají na účet k stránce.
úchytky na lahvích
            Nebo můžete zvolit Drink it lahve, které mají víko ze dřeva a vypadají velmi zajímavě. Mají ucho pro karabinu a utěsněné jsou neoprenem. Tyto lahve připomínají tvarem lahve od vína, ale s vodou na cestách udělají radost více než jakýkoliv alkohol. Obzvláště pak, když bude opravdu horký den.