Zdravá strava

Pokud chcete začít jíst zdravě, je dobré začít několika následujícími kroky:

  1. Uvědomte si, proč to přesně děláte, zdravá strava má mnoho benefitů pro vaše tělo. Jedním z nich je určitě snadnější ztráta hmotnosti. Pokud je tohle váš cíl, zdravé jídlo vám pomůže. Dalším plusem je zlepšení imunity a předcházení různým onemocněním. Můžete tak předejít rakovině, cukrovce a mnoha dalším nemocem. Jiným podstatným plusem může být hezčí pleť a vlasy. Zapomínat nesmíme ani na snížení únavy a celkově lepší pocity a vylepšení trávení.
  2. Začněte tím, že si budete zapisovat, co každý den jíte. Uděláte si tak lepší obrázek o tom, co je potřeba změnit a vylepšit. Psát si takový jídelní deník byste měli alespoň týden, ale čím déle, tím samozřejmě lépe.
  3. Udělejte analýzu vašeho jídelníčku. Můžete se poradit s odborníkem nebo váš jídelníček rozebrat sami. Když si nevíte rady a nevidíte, co děláte špatně, najděte někoho, kdo jídlu více rozumí.

zdravé potraviny

  1. Zařaďte do jídelníčku více ovoce a zeleniny. Vláknina a vitamíny obsažené v ovoci a zelenině jsou pro naše těla nezbytně důležité. Jestli vám zelenina nechutná, zkuste ji různě upravovat. Přidávat ji můžete do drinků, koláčů nebo kaší.
  2. Jezte pravidelně. Důležitý bod, který lidé často opomíjí. Když budete jíst vždycky přibližně ve stejný čas, vaše tělo si na to zvykne a nebudete tak na jídlo pořád myslet. Zjistěte, jestli vám vyhovuje jíst spíše častěji po malých kouskách nebo si dát tři vydatná jídla za celý den.
  3. Zaměřte se na příjem zdravých tuků. Určitě do jídelníčku zařaďte semínka a oříšky natural Vesela-veverka. Objednat je můžete na našem webu.

oříšky

  1. Přidejte do jídelníčku dostatek bílkovin. Jezte hodně vajíček, luštěnin a mléčných výrobků.
  2. Dbejte na pitný režim. Zkuste vypít alespoň dva litry čisté vody za den.
  3. Rychlé cukry vyměňte raději za komplexní sacharidy.
  4. Myslete na dostatek vitamínů.