O kladných a záporných iontech na dovolené s pronajatou dodávkou

Pronajmout si dodávku na dovolenou není nic výjimečného, tyto kroky podnikají obvykle lidé, kteří si váží vlastní svobody a rozhodování o svém volném čase. Raději si vše organizují po svém a vydávají se na prodloužené víkendy nebo týdenní putování s loďmi na řeku, k přehradám, anebo do hor či na cyklistické projížďky.

přehrada Lipno

Dovolená s dodávkou z půjčovny dodávek v Praze 4 v přírodě je také jednou z možností, jak zatočit s kladnými ionty. Co to vlastně je a proč bychom této problematice měli věnovat náležitou pozornost?

Kladné ionty se vyskytují např. v městské zástavbě, kde je málo zeleně, v místech se silným automobilovým provozem nebo průmyslovou činností. Pokud pracujete v kanceláři, pravidelně větrejte a zvláště intenzivně větrejte při delším tisku na laserové tiskárně.

Stres – s životem ve městech bývá spojena i vyšší míra stresu, stresových faktorů je tu spousta, a to vše přispívá spolu s kladnými ionty k vyšší nemocnosti, k oslabení imunity, zvláště pak na podzim a v zimě.

zámek Červená Lhota

Jak se vyhnout zdrojům kladných iontů

Jízda s dodávkou ve vhodném prostředí – jízda v jednom autě s přáteli, kteří si rozumí, snižuje stres a zlepšuje náladu. Pokud je trasa vedena v přírodě, mimo hlavní tahy, nasáváte do plic mnoho záporných iontů z lesů, řek, rybníků a luk a to je ta správná obrana proti nežádoucím kladným iontům. Zapamatujte si, že záporné ionty nalézáme hlavně v přírodě, a jsou zdraví prospěšné, zatímco ty kladné z městské zástavby zdraví spíše poškozují.

Potraviny rostlinného původu – rostlinná strava včetně čerstvé zeleniny a ovoce pomáhá likvidovat volné kyslíkové radikály a je nezbytná pro udržení pevného zdraví. Zařazujte ji do jídelníčku pravidelně. Vezměte si kvalitní potraviny tohoto typu i s sebou na dovolenou.

Dovolená u vody – pokud se zrovna nedostanete k moři, nezoufejte, i u nás je dostatek záporných iontů. Kromě hlubokých lesů jsou to zejména tekoucí vodní zdroje, takže máte-li možnost kromě plavání na přehradě usednout do kánoe a splouvat nějakou řeku, neváhejte. Je to ta nejsilnější ionizace, jakou si můžete dopřát.