Hurá prázdniny!

Konečně je tady léto. Těší se na něj všichni, protože léto máme spojené s prázdninami a dovolenou.

Děti se dočkají konečně volna. Odhodí aktovku někam do kouta i s poslední zapomenutou svačinou, kterou najdou až koncem srpna. Pokud je rodiče nepřinutí, tak přes prázdniny budou číst jen zprávy na mobilu nebo své oblíbené komiksy, ale na školu si nejspíš ani nevzpomenou. Možná prvňáčci si budou občas opakovat psaní, když je rodiče donutí poslat pohled z dovolené babičce a dědovi.

plavky

Pánové se těší na léto z mnohem prozaičtějších důvodů. S příchodem teplého počasí ženy odhazují kabáty a bundy, slečny vytáhnou krátké sukně, kraťasy, tílka C-store.cz, a to je potom na co koukat, že pánové? Ale buďme spravedliví, vždyť k létu patří i mnohý románek, který ony slečny v létě zažijí. Kolik prvních lásek vznikne na táboře nebo u vody na přehradě? Kolik slz se proleje během září, pokud se dotyčný nebo dotyčná už neozve. Ale vzpomínky, ty mnohdy zůstanou až do dalšího léta, kdy se najde jiný či jiná vyvolená.

slečna

Také babičky a dědečkové se těší na prázdniny. Málokterá rodina vystačí se svou dovolenou na celé dva měsíce, a tak přichází na řadu hlídáni u babičky či dědečka. Ať už jedou děti na hlídání do domu od babičky, nebo si je bere babička někam na dovolenou mimo svůj domov, vždy jsou to nezapomenutelné zážitky, protože prarodiče, to je většinou povoleno mnohem víc, než dovolí rodiče. Ale od toho přece babičky a dědečkové jsou. Je s nimi sranda, věnují dětem veškerý čas, protože mohou, nemusí do práce a ví, že prázdniny trvají jen dva měsíce. I ženy se těší na prázdniny, a co si budeme povídat, mnohdy i na to, že dají děti právě babičkám, a i když budou chodit do práce, tak to bude jistá forma odpočinku. Odpoledne si mohou udělat čas pro sebe a načerpat sílu na další školní rok.

A tak hurá na prázdniny! Hurá léto!