Hobby dnešní doby

Žijeme v úžasné době, kdy si můžeme vyzkoušet takřka cokoli a najít pro sebe to pravé. Není třeba se upoutat pouze na jednu věc, máme možnost každý den vstát a zkusit něco nového, vzrušujícího. Přináším vám pár nápadů, jak naložit s volným časem a jak ho využít co nejlépe.

Odreagujte se u dobré knihy

Staňme se umělci

Tíhnete k výtvarnému umění a rádi se kocháte malbami či kresbami starých i nových mistrů? Máte ale pocit, že se nikdy ani nepřiblížíte k DaVincimu či Dürerovi? Nenechte se svazovat a odrazovat vlastní myslí a přestaňte se srovnávat! Inspirujte se a nechte se vtáhnout do světa barev, štětců či uhlů. Můžete se přihlásit na kurz či si doma zřídit ateliér. Nakupte si pomůcky a pusťte se do toho. Stačí jen začít.
Meditace je skvělým způsobem, jak strávit volný čas

Čtěme

Co takhle zamířit do knihovny a ponořit se do světa fantazie? Čtení je nejen oblíbeným koníčkem, ale také podporuje myšlení a rozšiřuje slovní zásobu. Nemusíte denně přečíst desítky kapitol. Stačí, když si před spaním na chvíli dovolíte upustit uzdu fantazii a nechat se vtáhnout do kouzelného světa literatury. Ať už máte raději beletrii, autobiografii či naučné čtení. Jistě si vyberete. Navíc jde o velmi levné a dostupné hobby, protože do knihovny si může zajít každý.

Meditace

Ano, čtete správně. I meditace je velmi oblíbenou aktivitou. Spousta lidi vyhledává právě onu meditaci, aby upustili od problémů a tlaku společnosti a na pár minut byli úplně v klidu, sami sebou. Ovšem, jak správně meditovat? Žádný háček v tom nehledejte, jen si najděte klidné místo a vnímejte ticho. Nejdůležitějším faktorem je správné dýchání. Při běžném dýchání nevyužíváme ani polovinu kapacity plic, a proto se při meditování zaměřte zejména na hluboký, plynulý dech. Denně nám hlavou proudí tisíce myšlenek a někdy je to až k zbláznění. Zkuste myšlenky v tuto chvíli ignorovat a nechat jim volný průběh. Na žádnou se neupínejte, vnímejte klid. Uvidíte, že se budete těšit, až přijdete domů a trochu si užijete si chvíle strávené meditací.

Sladká tečka

Volnou chvíli můžete strávit i v kuchyni. Najděte si na internetu zajímavý recept a připravte si kulinářský zážitek. Upečte voňavé a vláčné dortíky, kombinujte slané a sladké, dělejte chyby a učte se z nich. Nakupujte nové ingredience, ochutnejte svět ve své vlastní kuchyni. A kdo ví? Jednou můžete inspirovat spousty lidí prostřednictvím svého blogu.

Ve fantazii se meze nekladou, a proto zkoušejte vše, co vás napadne. Není třeba být profesionál. Nejdůležitější je radost, kterou vám daný koníček přináší a odreagování, které po dlouhém dni potřebujete a jistě oceníte.