Výlety autem

Vzpomínám si na tu dobu, kdy jsem sháněla nějaké auto. A měla jsem už půl roku řidičský průkaz a taky jsem už byla docela vyježděná. Já vím, že si třeba myslíte, že žádný člověk čerstvě po autoškole nemůže být vyježděný, když zatím jezdí autem jenom půl roku. Myslím si, že tohle je pravda, protože mnoho lidí není vyježděných ani třeba po dvou anebo po třech letech. Já sama mám kamaráda, který má řidičský průkaz už pět let a řídí auto jenom občas. On se prý bojí řídit, takže prý auto řídí jenom v tu dobu, když je nezbytně nutné. Jinak prý jezdí vlakem anebo autobusem.

Mám ráda dlouhé jízdy autem.

Já vím, je to docela vtipné a takové nelogické, že si dělal řidičský průkaz, když se bojí jezdit autem. Ale na druhou stranu zase chápu, že alespoň ušetří hodně peněz za benzín. Víme všichni, jak je to dnešní dobou, že jsou drahé nejenom potraviny, ale taky benzín a nafta. Opravdu jsem si říkala, že nevím, co bych dělala, kdybych si musela všechno platit sama. Naštěstí mám dvě skvěle brigády, ještě od rodičů mi chodí nějaké malé kapesné, takže benzín platit samozřejmě zvládnu.

Auta mám hodně ráda.

Baví mě řídit auto a taky jsem si řekla, že když kamaráda řídit auto nebaví, tak já ho vlastně můžu vozit. A kamarád řekl, že by to byl skvělý nápad, že mi občas taky přidá nějakou tu korunu na benzín, když ho budu někdy vozit. Opravdu lepší větu jsem slyšet nemohla. Teď jsem ráda, že si takhle s kamarádem vypomůžeme, a ještě se podělíme o náklady na benzín. Jsem ráda, že to takhle dopadlo a budu doufat, že jednoho dne se kamarád umoudří a taky zkusí už konečně řídit auto. Ale je opravdu hodně lidí, kteří třeba opravdu dobu mají řidičák, ale taky neřídí auto. A to třeba z toho důvodu, že měli někdy autohavárii a od té doby se bojí třeba řídit auto. Třeba takto to měla sestra, která měla autohavárii a bála se řídit. Naštěstí je vše už v pořádku.